Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram ardı ardına aldığı güncellemelerden sonra uzun süredir beklenen bir özelliğini daha güncelleme olarak kullanıcılara sundu. Instagram’ın yeni özelliği ise canlı yayın özelliği oldu. Facebook’un canlı yayın güncellemesini getirmesinden beridir beklenen canlı yayın özelliğinin gelmesi ise Instagram’ın büyük oranda ilgi gömesini sağladı. Canlı yayın özelliğinin açıklanmasından sonra ise en çok merak edilen konu Instagram’ın canlı yayın özelliğinin nasıl kullanılacağı oldu. Peki, Instagram’ın yen, özelliği canlı yayın nasıl kullanılır? Daha detaylı olarak bakalım.

Canlı Yayın İçin Tasarım Değişti

İlk olarak canlı yayın için tasarım değişikliklerine gidildiğini de belirtelim. Canlı yayın menüsü için yapılan ufak tema değişiklikleri sayesinde yeni özelliği kısa süre içerisinde kullanılabiliyor. Tüm bunlara ek olarak canlı yayın özelliğinin sadece resimlerin hikayesi bölümü için geçerli olduğunu da belirtelim.

Yani yeni özelliği kullanarak canlı yayın yapmak için öncelikle resimlerin hikayesi bölümüne girmeniz gerekli. Canlı yayını başlatmak için ise ekranı alt kısma kaydırmanız ve ekrana gelen “canlı yayını başlat” sekmesine tıklamanız gerekiyor. Canlı yayının başlamasıyla beraber ise takipçilerinize otomatik olarak canlı yayın bildirimi gönderiliyor. Ayrıca canlı yayına geçtiğinizde kullanıcıların size gönderdikleri yorumları da akıştan takip edebiliyorsunuz. Buradan yorum engeli yapabiliyor ya da istediğiniz yorumları da sabitleyebiliyorsunuz. Son olarak şu an için sadece 1 saatlik bir canlı yayın desteği olduğunu da belirtelim.

2016-12-10 20:54:27

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram’ın Çıplaklık Yönergesi Reddediliyor

Instagram’ın Çıplaklık Yönergesi Reddediliyor

Instagram son dönemler adını sansür ve engellemelerle sıkça gündeme getirirken en büyük darbe kadınlardan geldi. Bir süredir çıplak, pornografik, seksi ve buna benzer teşvik edici paylaşımlar

Instagram Mobil Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Instagram Mobil Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

Sadece Instagram’ın değil genel olarak tüm sosyal medya uygulamalarının en büyük sorunlarından bir tanesi sosyal medya uygulamalarının internet tüketimi olarak karşımıza çıkıyor.

Bir Snapchat Özelliği Daha Geldi

Bir Snapchat Özelliği Daha Geldi

Son olarak ise Facebook’un çerçeveler adını verdiği yeni bir güncelleme ile beraber uygulamaya bir başka Snapchat özelliği daha eklenmişti. Güncelleme sonrasında sadece belli hesaplar