Instagram Canlı Yayın Özelliğiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Instagram Canlı Yayın Özelliğiyle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Geçtiğimiz günlerde Instagram en büyük güncellemelerinden birini daha aldı. Instagram tarafından açıklanan bilgilerle beraber yeni güncellemenin hangi alanda olacağı da ortaya çıktı. Söz konusu güncelleme sonrasında Instagram canlı yayın özelliği aktif edildi. Aslında uzun süredir beklenen güncellemelerden biri olan canlı yayın güncellemesi çok kısa bir süre içerisinde Instagram kullanıcılarının da ilgi odağı haline geldi.

Tıpkı Facebook Live güncellemesinden sonra Facebook’un elde ettiği başarı da olduğu gibi Instagram canlı yayın özelliğinin de şimdiden büyük oranda başarı elde edeceği düşünülüyor. Tabi bu noktada canlı yayın hakkında Instagram tarafından paylaşılan bazı püf noktalarda var. Instagram tarafından canlı yayın için kullanıcılara önerilen bu püf noktalar neler? Canlı yayın özelliğini kullanırken nelere dikkat etmemiz gerek bakalım.

Instagram Canlı Yayın Özellikleri

Resimlerin Hikayesi Üzerinden Canlı Yayın

İlk dikkat edilmesi gereken nokta Instagram canlı yayın özelliğinin resimlerin hikayesi bölümünde kullanıldığı. Yani canlı yayın yapmak istiyorsanız sadece resimlerin hikayesi bölümünden gerçekleştirebiliyor paylaşım olarak canlı yayınınızı kullanamıyorsunuz. Canlı yayına başlamak için ise kamera butonuna basmalı ve ardından “canlı” seçeneğini seçmelisiniz.

Instagram canlı yayın özellikleri

Instagram canlı yayın özellikleri

Instagram Canlı Yayın Yorumlarını Öne Çıkarabilirsiniz

Canlı yayın özelliği ile beraber yorum sisteminde de güncellemeler yapılmış durumda. Instagram canlı yayın özelliğinde sağ üst köşede izleyici sayısını, sağ alt köşede ise yorumları görebiliyorsunuz. Eğer bir yorumu sabitlemek istiyorsanız da sabitlemek istediğiniz yorumun üzerine basılı tutmanız yeterli olacaktır. Seçtiğiniz yorum üst bölümde sabitlenir. Yine sizde yorum yapmak istiyorsanız “yorum yap” bağlantılarını kullanabilirsiniz.

Canlı Yayın Süresi 1 Saat

Canlı yayın süresinin ise 1 saat olduğunu belirtelim. 1 saatin üzerinde Instagram canlı yayınözelliğini kullanamıyorsunuz. Siz canlı yayını devam ettirseniz bile canlı yayın kesiliyor. Bunun dışında 1 saatten önce canlı yayınınızı durmak istiyorsanız bu kullanımda mevcut.

Instagram canlı yayın özelliği

Instagram canlı yayın özelliği

Canlı Yayın Bittikten Sonra Kayboluyor

Bilmeniz gereken bir diğer nokta ise canlı yayınların bir süre sonra kayboluyor olması. Zira canlı yayını sonlandırdığınız anda canlı yayın herhangi bir yerde paylaşım olarak kalmıyor. Instagram canlı yayın bittiği anda otomatik olarak paylaşım doğrudan kayboluyor.

Canlı yayın özelliğini nasıl kullanıldığını öğrenmek için Instagram canlı yayın nasıl kullanılır?yazısını inceleyebilirsiniz.

2016-12-10 20:53:30

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram çok kısa bir süre önce yeni sürümüne güncellendi. Instagram 9.8.0 sürümünden sonra gelen güncelleme ile beraber Instagram 10.0.1 sürümünün yayını yapıldı.

Instagram’a Yepyeni Yorum ve Beğeni Özelliği

Instagram’a Yepyeni Yorum ve Beğeni Özelliği

Instagram için güncelleme haberlerinin gelmesi değil güncelleme haberlerinin gelmemesi ilginç karşılanmaya başladı. Zira Instagram, Facebook’un aldığı karar ile beraber son yılların

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram’da Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Popüler paylaşım uygulaması Instagram’da birçok kullanıcının dert ettiği konulardan biri de arama geçmişini silme sorunudur. Kullanıcılar arama geçmişlerini tam anlamıyla nasıl sileceklerini