Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram çok kısa bir süre önce yeni sürümüne güncellendi. Instagram 9.8.0 sürümünden sonra gelen güncelleme ile beraber Instagram 10.0.1 sürümünün yayını yapıldı. Yeni güncelleme sonrasında ise aslında Instagram’ın yine birçok büyük özelliği kazandığını da belirtelim. Özellikle uzun süredir uygulamadan beklenen canlı yayın özelliği sonunda devreye sokuldu. Facebook Live yayını yapıldığından beri beklenen Instagram canlı yayın özelliğinin artık kullanılabilir duruma geçmesiyle beraber uygulamanın genel yapısında da ufak tefek değişiklikler yapıldı.

Direct Mesaj Bildirimleri Değiştirildi

Canlı yayın özelliğinin getirilmesiyle beraber çok daha eğlenceli bir kullanım sunacağı ortaya çıkan Instagram’ın yaptığı güncellemelerden sonra ise değişen bir diğer yeni özelliği kaybolan fotoğraflar özelliği oldu. Kaybolan fotoğraflar özelliği ile beraber artık kullanıcıların takipçilerine kaybolan paylaşımlar göndermelerinin de önü açıldı. Snapchat’in özelliğine oldukça benzeyen kaybolan fotoğraflar özelliği sonrasında uygulamanın bu özellikle sunduğu tüm ayrıcalıklar ortaya çıktı.

Instagram kaybolan fotoğraf

Instagram kaybolan fotoğraf

En çok merak edilen konulardan biri ise kaybolan fotoğrafların ekran görüntüsünün çekilmesi konusu oldu. Zira Instagram kaybolan fotoğraf gönderdiğiniz kullanıcı fotoğrafların ekran görüntüsü alırsa eğer size doğrudan bildirim gösteriliyor. Yine Snapchat tarafından kullanılan özellikler beraber öne çıkan bildirim özelliğinin detayları da belli oldu. Zira söz konusu bildirimlerin sadece kaybolan mesajlarda geçerli olduğu ve diğer Direct mesajlar için geçerli olmadığı da açıklandı. Bu durumda haliyle Instagram’ın biraz daha Snapchat’e benzediği gerçeğini de ortaya koyuyor. Uygulamanın bundan sonraki adımının nasıl olacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

2016-12-10 20:49:57

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Açtı

Instagram Canlı Yayın Özelliğini Kullanıma Açtı

Sosyal medyada yeni bir popülarite ortaya çıkmaya başladı. İlk olarak Twitter uygulamasıyla beraber ortaya çıkan bu özellik ise tabi ki tahmin edebileceğiniz gibi canlı yayın özelliği.

Instagram’da Gönderilen Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Instagram’da Gönderilen Kaybolan Fotoğrafları Tekrar Oynatma

Instagram kaybolan fotoğraflar özelliği resimlerin hikayesi özelliğinden sonra en büyük güncellemelerden birisi oldu. Hem Instagram’a Snapchat’in birçok özelliğinin eklenmesini sağlayan

Facebook Sahte Haberleri Engelleyecek

Facebook Sahte Haberleri Engelleyecek

Gerek kullanıcı sayıları gerekse de yıllık gelirleri ile beraber artık dünyanın en büyük şirketlerinden biri haline gelen Facebook giderek de büyümeye devam ediyor. 2 milyar kullanıcı sayılarının