Instagram Apple’ın En Popüler Uygulamaları Arasında

Instagram Apple’ın En Popüler Uygulamaları Arasında

Yeni yıl için artık sadece sayılı günlerin kaldığı bir gerçek. Tabi yeni yıla kısa bir süre kalmasıyla beraber hemen her sene olduğu gibi bu senede teknoloji dünyasında en çok konuşulan ve öne çıkan ürünleri bir bir duyurulmaya başlandı. Teknoloji alanında yılın ilk verileri ise ilk olarak teknoloji firmaları tarafından yayınlandı. Asus, Samsung, Google derken 2016 yılının kendisi açısında en iyisi listesini açıklayan teknoloji devlerinden birisi de Apple oldu. Yeni yıla girmemize sayılı günler kala bu sene için öncelikle ürünleri hakkında en iyi listesini açıklayan Apple’ın en popüler ürünün bir miktar düşüş yaşamasına rağmen yine yeni iPhone serisi yani iPhone 7 olduğunu belirtelim. Bunun dışında ürün bazında listede yer alan bir diğer ürün ise yine markanın akıllı saatleri olarak bilinen Apple Watch serisi olmuştu.

Uygulamalar Arasında Sosyal Medya Uygulamaları Lider

Apple’ın 2016 yılı için yayınladığı listede sadece ürünlerde yer almıyor. Bunun dışında ürünlere ek olarak Apple’ın işletim sistemleri olan iOS, MacOS, OSX gibi işletim sistemlerinde de en çok kullanılan en çok tercih edilen uygulamalar listesi de yayınlandı. İlk olarak en çok ilgi gören uygulamaların yayınlandığı listede en çok indirilen uygulamalar listesinde birinci olan uygulama ise kısa süre önce Facebook tarafından engellenen Prisma uygulaması oldu. Sosyal medyada yapay zeka ile beraber resim düzenleme uygulaması olarak dikkat çeken Prisma’nın Facebook engellinden sonra listedeki yerinin değişeceğinin düşünülmesine karşın en popüler uygulamalarda da Prisma’nın yer aldığını belirtelim.

Bunun dışında en popüler uygulamalara bakacak olursak listenin ilk sıralarında ise yine her sene olduğu gibi sosyal medya uygulamalarının yer aldığını belirtelim. Apple tarafından açıklanan liste ile beraber WhatsApp uygulamasının birinci olduğu da açıklandı. WhatsAppuygulamasını ise Facebook takip etti.

Facebook Uygulamaları Zirveye Sahip

WhatsApp ve Facebook’un ilk iki sırayı aldığı Apple listesinde yer alan bir diğer uygulama ise yine Facebook çatısı altında çalışan Instagram uygulaması oldu. Listeye 4.sıradan giren Instagram ile beraber hem anlık mesajlaşma uygulamalarıyla hem de sosyal medya uygulamalarıyla Facebook’un Apple’ın en çok kullanılan uygulaması olduğu da böylelikle ortaya çıkmış oldu. Apple’ın listesinde yer alan detaylara bakacak olursak Facebook’un dışında en popülerler listesinde zaten genel olarak sosyal medya uygulamalarının da etkisi oldukça fazla. En popüler uygulamalar listesinde ilk 6 hatta ilk 7’nin sosyal medya uygulaması olması da aslında durumun en büyük özeti.

2016-12-10 19:42:32

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram’a Bir Dizi Yeni Özellik Geliyor

Instagram’a Bir Dizi Yeni Özellik Geliyor

Facebook’un artık Sanpchat uygulamasına rakip olarak kullanmaya başladığı Instagram uygulaması son dönemde bu şekilde birçok güncelleme almaya başladı. Snapchat’i geride bırakmak

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram Kaybolan Fotoğraflar İçin Yeni Özellik

Instagram çok kısa bir süre önce yeni sürümüne güncellendi. Instagram 9.8.0 sürümünden sonra gelen güncelleme ile beraber Instagram 10.0.1 sürümünün yayını yapıldı.