Instagram’da Paylaşımlara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’da Paylaşımlara Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram paylaşımı yaparken dikkat edilecek hususlar arasında birçok farklı konu başlığı üzerinde durabiliriz. Bunların başında etiket, fotoğraf filtreleri ve paylaşım zamanı gibi kıstaslar herkesin aklına gelse de fotoğrafların nerelere ait olduğu da önem teşkil ediyor. Dolayısıyla Instagram paylaşımlarında konum oldukça önemli bir yere sahip oluyor. Herkes önemseyip eklemese de bunun sizin ve doğrudan hesabınız için güzel bir pozitif ayrıntı olacağından şüpheniz olmasın.

Paylaşım yaparken birçok ayar yaptığımız aşikâr. Seçtiğimiz fotoğrafın ardından ileri tuşuyla farklı filtre argümanları arasından fotoğrafı istediğimiz efekte en uygun şekle getiriyoruz. Ardından etiketlemeler, açıklama kısmı ve paylaşım kalıyor. Tam bu esnada ‘haritaya ekle’ kısmı ise Instagram’a konum ekleme açısından bizlere sunulan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Buraya tıkladığımız an paylaşımlarımızın harita üzerinde de yoğun bir biçimde gösterileceğini fark edebiliyoruz.

Aynı zamanda fotoğrafı paylaştığımız an hangi şehirdeyseniz, hangi muhitteyseniz veya hangi mekândaysanız bunu paylaşımın alt kısmında görme şansı yakalıyoruz. Bir nevi diğer insanlarında mekân bazlı aramalarında, mekân araştırmalarında bu fotoğrafın karşılarına çıkmasını sağlıyoruz. Etkileşim açısından buradan da bir artı puan sağladığı kesin.

Instagram Paylaşımlarında Konum Önemli Mi?

Instagram’a konum eklemek önemli midir diye düşünecek olursak bir paylaşımın nereyi temsil ettiği sizin için elbette önemli olmayabilir. Fakat sizi takip eden kişiler, aynı zamanda takipçilerinizin çevresindeki insanlar keşfet üzerinden paylaşımlarınıza sürekli olarak dahil olabilirler. Burada ilgi odağı olmanın yolu ise etiketlemeler, net açıklamalar ve konum bilgileriyle mümkün oluyor. Merak uyandıran bir mekânda yapacağınız fotoğraf paylaşımı eğer etiket ve konum olmazsa hiç kimseye ulaşmadan arada kaynayabilir.

Oysa bu paylaşımda etiket kullanmanız, birde aktif bir konum bilgisi eklemeniz hem paylaşımınızın daha elit görünmesini, hem de kullanıcı odaklı olarak ulaşabileceği noktalara tamamıyla ulaşmasını sağlayabilir. Instagram paylaşımlarına konum eklediğiniz an ortak etkileşim kişileriyle de keşfet üzerinden bir araya gelebilme şansına sahip olacaksınız. Bu sizin takipçi, yorum ve beğeni çitanızı yukarıya çekecekken aynı şekilde farklı kullanıcılarla da yoğun bir iletişim ağına girmenizi sağlayacaktır. İster istemez hesabınız için olumlu bir koza dönüşecektir.

2016-12-29 06:59:21

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Instagram Android Güncellemesi İçin Açıklama Geldi

Instagram Android Güncellemesi İçin Açıklama Geldi

Instagram’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile beraber uygulamaya artık canlı yayın özelliği getirileceği açıklanıştı. Yapılan açıklama sonrasında Go Insta olarak

Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur?

Nasıl Daha İlgi Çeken Instagram Videoları Oluşturulur?

Instagram’ın güncellenen yeni özellikleri ile beraber artık çok daha fazla kullanılan bir uygulama haline gelmeye başladı. Sadece son dönemde yayınlanan yeni güncellemelerle beraber değerlendirecek

Instagram’ın Çıplaklık Yönergesi Reddediliyor

Instagram’ın Çıplaklık Yönergesi Reddediliyor

Instagram son dönemler adını sansür ve engellemelerle sıkça gündeme getirirken en büyük darbe kadınlardan geldi. Bir süredir çıplak, pornografik, seksi ve buna benzer teşvik edici paylaşımlar